no-img
فروشگاه اینترنتی فایل 365

زندگينامه رياضيدانان


فروشگاه اینترنتی فایل 365
پکیج های آموزشی سایت
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

ZIP
زندگینامه ریاضیدانان
zip
سپتامبر 9, 2016
600 کیلوبایت
65,000.00 ریال
تعداد فایل ها:1
تعداد مقاله ها:6

زندگینامه ریاضیدانان


فایل۳۶۵,در این پست برای شما عزیزان درباره ‘زندگینامه ریاضیدانان’ یک فایلفشرده آماده کردیم میتوانید دانلود و استفاده کنید.


 

مقدمه

کسی که هندسه نمی‎داند از این در داخل نشود،

کتیبه سر در روی آکادمی افلاطون

بیشتر مردم نمی‎دانند که در حدود یک سده و نیم پیش انقلابی در زمینه هندسه روی داد که از لحاظ علمی به عمق انقلاب کوپرنیکی در نجوم، و از جنبه نتایج فسلفی به اهمیت نگره تکامل داروین بود. کاکستر[۱]، هندسه‎دان کانادایی می‎نویسد: «تأثیر کشف هندسه هذلولوی در تصوری که از حقیقت و واقعیت داریم آنچنان عمیق بوده است که بدشواری می‎توانیم تصور کنیم که امکان وجود هندسه‎ای غیر از هندسه اقلیدسی تا چه اندازه در سال ۱۸۲۰ تکان دهنده جلوه‎ کرده است.» اما همه ما امورزه نام هندسه فضا – زمان نگره نسبیت اینشتاین را شنیده‎ایم. «در واقع، هندسته پیوستار[۲] فضا – زمان به حدی به هندسه تا اقلیدسی وابسته است که آگاهی از این هندسه‎ها شرط لازم برای درک کامل جهانشناسی نسبیت است.»

هندسه اقلیدسی، همان هندسه‎ای که شما در دبیرستان خوانده‎اید، هندسه‎ای است که بیشتر برای تجسم جهان مادی به کار می‎بریم. این هندسه از کتابی به نام اصول[۳] به دست ما رسیده که توسط اقلیدس، ریاضیدان یونانی، در حدود ۳۰۰ سال پیش از میلاد مسیح نگاشته شده است.

[۱] -H.S.M.Coxeeter

[۲] -continuum

[۳] -Elements


مقاله های موجود در فایل:اقلیدس,بی یردو فرما,دانشمندان بزرگ ریاضی اسلام,ریاضی دانان مسلمان,زندگی نامه کالین مکورن,زندگینامه ریاضیدانان مسلمان

 موضوعات :
ریاضی , علوم پایه

درباره نویسنده

امیرحسینن فلاح 123 نوشته در فروشگاه اینترنتی فایل 365 دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید