no-img

فروشگاه اینترنتی فایل 365
پکیج های آموزشی سایت
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

DOC
کوانتومی
doc
سپتامبر 13, 2016
حجم2مگابایت
55,000.00 ریال
تعداد فایل:1

کوانتومی


فایل۳۶۵,در این پست برای شما عزیزان درباره کوانتومی یک فایل وُرد آماده کردیم میتوانید دانلود و استفاده کنید.


 

۱-۱  حالت : یک توصیف کامل از یک سیستم  فیزیکی را حالت گوییم. در مکانیک کوانتومی ، یک حالت ، یک بردار در فضای هیلبرت است .

 

۱-۲   فضای هیلبرت  :یک فضای برداری  روی اعداد مختلط C می باشد . بردارها را به صورت  نشان می دهیم یک ضرب داخلی به صورت   در این فضا وجود دارد که می تواند یک زوج مرتب از بردارها را به C (اعداد مختلط) نگاشت کند که این ضرب داخلی خواص ز یررا دارد .

  • مثبت بودن برای   .
  • خطی بودن .
  • تقارن Skew .

فضای هیلبرت با نرم     یک فضای کامل است .

 

۱-۳  کیوبیت : کوچکترین واحد اطلاعات کلاسیکی بیت نام دارد  که دو مقدار   را می تواند داشته باشد. واحد مربوطه در اطلاعات کوانتومی یک بیت کوانتومی یا کیوبیت می باشد که یک حالت را در ساده ترین سیستم کوانتومی توصیف می کند . کوچکترین فضای هیلبرت دو بعدی است ، می توان پایه های راست هنجار این فضا را به صورت و  در نظر گرفت.  در اینصورت حالت نرمالیزه کلی به صورت  بیان می شود که  و اعداد مختلط هستند و .  یک کیوبیت یک حالت در فضای هیلبرت دو بعدی است که در حالت کلی بصورت بالاست . با اندازه گیری روی یک کیوبیت ، کیوبیت به یکی از حالتهای  یا   تصویر می شود . حالت    با احتمال   و با احتمال   بدست می آید . نکته مهم اینست که اندازه گیری حالت سیستم را تغییر می دهد . بعبارتی با یک اندازه گیری نمی توان حالت سیستم را بدست آورد. چون پس از اندازه گیری سیستم در یکی از دو حالت   یا  است و حالت قبلی سیستم از بین رفته است . برخلاف کیوبیت ، یک بیت کلاسیکی را به راحتی می توان اندازه گیری  کرد، بدون اینکه حالت سیستم  خراب شود و در واقع می توان تمام اطلاعات داخل یک بیت را خواند .موضوعات :
ریاضی , علوم پایه

درباره نویسنده

فایل 365 626 نوشته در فروشگاه اینترنتی فایل 365 دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید