no-img
فروشگاه اینترنتی فایل 365

رسيدگي به فقرا از نگاه امام


فروشگاه اینترنتی فایل 365
پکیج های آموزشی سایت
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

DOC
رسیدگی به فقرا از نگاه امام
doc
اکتبر 15, 2016
حجم 41کیلوبایت
65,400.00 ریال
تعداد فایل:1

رسیدگی به فقرا از نگاه امام


فایل۳۶۵,در این پست برای شما عزیزان درباره رسیدگی به فقرا از نگاه امام یک فایل وُرد آماده کردیم میتوانید دانلود و استفاده کنید.


رفاه و رسیدگى به محرومین و فقرا

از دیدگاه امام خمینی (ره )

 

«چرا باید در زمستان یک عائله‏اى زیر چادر، خوب مى‏دانید زیر چادر سرماى اینجا نمى‏تواند جوابش بدهد، اینها هیچ زندگى ندارند، ثروتمندها به داد اینها برسند، اینها ننشینند آن طرف و بگویند که دولت‏بدهد، دولت هم باید بکند همه باید انجام وظیفه بکنند.»  “صحیفه‌نور – ج ۱۰ – ص ۱۶۵ – ۱۷/۸/۱۳۵۸”

 

«به همه در کوشش براى رفاه طبقات محروم وصیت مى‏کنم. . . چه نیکو است که طبقات تمکن‌دار به طور داوطلب براى زاغه و چپرنشینان مسکن و رفاه تهیه کنند و مطمئن باشند که خیر دنیا و آخرت در آنست و از انصاف به دور است که یکى بى‏خانمان و یکى داراى آپارتمان‏ها باشد.»  “صحیفه‌نور – ج ۲۱ – ص ۲۰۱ – ۱۵/۳/۱۳۶۸”

تقدم رفاه بر اصول اسلامى و انقلابى

«از اول نهضت اسلامى ما شاهد اشخاصى که به این وضع بوده اند، راحت را به هر چیزى مقدم مى‏داشته‌اند، تکلیف را این مى‏دانستند که نمازى بخوانند و روزه‏اى بگیرند و بنشینند در منزلشان ذکرى بگویند و فکرى بکنند. این یک راهى بود که یک دسته‏اى از مردم داشتند که تمام آمال آنها این بود که آدم اینجا این چند روزى که هست، خوب استراحت‏ بکند، بنشیند در خانه‌اش عبادت بکند.موضوعات :
علوم انسانی

درباره نویسنده

فایل 365 626 نوشته در فروشگاه اینترنتی فایل 365 دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید