no-img
فروشگاه اینترنتی فایل 365

مشخصات تاريخي و معماري سيزاغ


فروشگاه اینترنتی فایل 365
پکیج های آموزشی سایت
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

DOC
مشخصات تاریخی و معماری سیزاغ
doc
سپتامبر 6, 2016
حجم 100کیلوبایت
98,000.00 ریال
تعداد فایل:1

مشخصات تاریخی و معماری سیزاغ


فایل۳۶۵,در این پست برای شما عزیزان درباره مشخصات تاریخی و معماری سیزاغ یک فایل وُرد آماده کردیم میتوانید دانلود و استفاده کنید.


 

 

 

شناخت :

۱-۱ ) مشخصات تاریخی و عمومی شهر و علل رشد و انحطاط آن

شهری که توصیف آن در این رساله آمده سیزاغ نام دارد این شهر در عرض جغرافیائی ۳ و۲۷ و۳۵ عرض شمالی در یک منطقه نیمه کوهستانی زاگرس محصور است . هسته اولیه این شهر در دره ای با شیب کم از ناحیه شرق و جنوب و محصور به دو کوه شمالی و جنوب غربی است .

این شهر از کوچ اقوام آریایی در ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بصورت یک قوم کوچک که با کشاورزی بسیار ابتدایی امرار معاش مینمودند شکل گرفت و بصورت یک روستا شهر رونق پیدا کرد و تا ۳۰۰۰ سال دستخوش عواملی مختلف چون بیماری و قحطی قرار گرفت ولی برجای ماند و در ۲۵۰۰ سال قبل شهری نسبتاً آباد شد تا اینکه در زمان یورش قوم سود ( ۵۰۰ سال بعد ) مردم زیادی در آن کشته ، و بنای های بسیاری ویران شد و شهر بصورت نیمه مخروبه درآمد و ساکنین کمی داشت تا اینکه ۶۰۰ سال بعد از میلاد به دلیل عوامل امنیتی و امرار معاش بهتر ، شهر حدود ۵ کیلومتر به سمت شهر تغییر مکان داد و در قسمت جنوبی کره شمالی آن ( سوران ) بصورت یک قلعه نظامی ساخته شد . که علّت آن شکل گیری یک دولت قوی مرکزی و سقط بر شهرهای آن دوره بود .درباره نویسنده

فایل 365 626 نوشته در فروشگاه اینترنتی فایل 365 دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


یک پاسخ به “مشخصات تاریخی و معماری سیزاغ”

دیدگاهتان را بنویسید